Home

Vyuka informatiky word

Základní pojmy a jednotky informatiky, binární zobrazení. Vektorový editor shrnutí domeček Žáci v souhrnném cvičení prokáží znalost základních nástrojů textového editoru. Vektorové kreslení - vlajka Žáci se seznámí s pojmy a funkcí vektorového grafického editoru a vyzkouší si jeho jednoduché funkce on-line Pokud nemáš licenci k programu Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint), zde je odkaz na volně šiřitelný LibreOffice. Pro stažení klikni na ikonu Základní instalační balíček. 5. ročník: Prezentace, které si promítáme při hodinách informatiky. Lze vytisknout 4 stránky na 1 list, tak ušetříte papír!! Práce v programu WORD 2003 - vypracoval Mgr. Vítězslav Bártl. Základní pojmy: Prostředí programu, formát textu, orámování a ohraničení, vkládání obrázků, datum, čísla stránek, konec oddílu, tabulky. hodnocení lekce . Práce v programu WORD 2007 - vypracoval Mgr. Vítězslav Bártl

Informační a komunikační technologie - verze pro tisk. Komunikace na Internetu, elektronická pošta, Chat, ICQ,Skype. Praktický úkol Wordpad 5. ročník. Text Wordpad 5. roční V šestém a sedmém ročníku mají žáci dvě hodiny informatiky týdně a v sedmém a osmém ročníku tři hodiny. 6. ročník - program Word, internet a mail, sdílené dokumenty. 7. ročník - grafické programy Zoner Callisto a Corel, úprava fotografií v Photo studio 15 Bobřík informatiky . BOBŘÍK INFORMATIKY je předmětová soutěž, podporovaná Ministerstvem školství. Bobří testové úlohy jsou více informatické než psaní na klávesnici nebo hledání na Internetu. U nich musíte zapojit hlavu. Pomáhají rozvíjet informatické myšlení

Dnes byla spuštěna naše nová webová prezentace. V tomto článku popište, proč jste spustili novou prezentaci a co přinese návštěvníkům Dobrý den, jako startovní krok bych Vám doporučila prostudovat web Co jsem vyzkoušela.Možná, zde najdete odpovědi na mnohé otázky, které Vás napadly ve spojení s výukou informatiky ÚKOLY, ÚLOHY, PRACOVNÍ LISTY A PROJEKTY Z INFORMATIKY : Úvod Internet Malování Word Excel PowerPoint Zoner Callisto Irfanview Úprava fotografií HTML Soubory k výuce Online testy z informatiky Psaní všemi deset

Inovace výuky - 6. ročník - Informatika - Základní škola ..

 1. Používat Word se naučí v hodině češtiny. Odborníci už dlouho kritizovali koncepci výuky informatiky na českých školách. České školství informatiku moc rozvíjet nechce. Když se podíváme na stávající rámcové vzdělávací programy, z této oblasti tam nenajdeme téměř nic
 2. Informatika na SPŠ, SOŠ a SOU, Nové Město nad Metují, Školní 1377 SPŠ, SOŠ a SOU, Nové Město nad Metují, Školní 137
 3. Wordpad Text můžeme různým způsobem upravovat pomocí Formátovacího panelu. Mezery mezi řádky upravuje nabídka Řádkování. Text můžeme řadit do odstavců pomocí odrážek a čísel. Lze volit různé typy a velikosti písma. U písma lze také zvolit zda bude tučné, kurzíva, nebo podtržené. Také barvu můžeme zvoli

Knižní edice Rychle hotovo! vydavatelství Computer Press představuje unikátní metodu výuky práce ve Wordu a Excelu. Nové publikace věnované Wordu 2010 a Excelu 2010 nejsou pouhé knihy, ale každá obsahuje také 20 interaktivních videokurzů, s nimiž je výuka základů v těchto programech opravdu snadná. Nejsnazší cesta k ovládnutí počítač Výuka informatiky. Výuka informatiky. Informační technologie jsou široce uplatnitelnými technologiemi budoucnosti a využitelné snad ve všech oblastech lidské činnosti. Tuto skutečnost si uvědomuje i naše škola a podle toho se snaží organizovat výuku i mimoškolní činnost. - práce s textem = základy práce s programem. Pravidla při práci na počítači a emailové komunikace. 13. 4. 2020, 22:43. Dnešní doba u všech vyžaduje delší čas strávený u počítačů a také s jejich pomoc Úvodní obrazovka programu Excel je . Úvod.; Vytvoř dokument s výsledky sběru papíru podle předlohy, která je a soubor ulož jako ex_sber_papiru.; Vytvoř dokument se seznamy podle předlohy, která je a soubor ulož jako seznam01.; Vytvoř svůj jednoduchý rozvrh, předloha je a soubor ulož jako rozvrh01.; Vytvoř tabulku, jejíž předloha je a soubor ulož jako zajezd Stránky informatiky pro 5. třídy Ahoj páťáci, vítejte na stránkách informatiky naší školy. Na těchto stránkách najdete materiály, které budete potřebovat v hodinách informatiky i při domácí přípravě

Informatika ZŠ Habrmanov

Výukový portál [IN] 2

Informatika v Olomouci. Stránka Katedra informatiky na Přírodovědecké fakultě Univerzita Palackého v Olomouci Výuka informatiky je zaměřena podle ročníků na používání počítačů a moderních technologií. Žáci 5. tříd mají jednu vyučovací hodinu týdně a učí se základům práce na PC. Ovládání klávesnice, rozdíly mezi SW a HW, jednoduché členění jednotlivých součástí počítače a základy práce s MS Office. Žáci 6

Informatika - Materiály k výuce Masarykova Základní

Rozšířená výuka informatiky ZŠ Pardubice - Polabin

Výukové materiály - vše pro Vaši výuku! - vyukovematerialy

 1. VIRÁL: Když nemáte počítač, nakreslete si Word na tabuli. Jak vypadá výuka informatiky v Ghaně Někdo možná nadává na staré a zasekané počítače, které najdete v českých učebnách informatiky, a na nízkou úroveň výuky
 2. Není-li uvedeno jinak, na všechny výše uvedené materiály se vztahuje licence Creative Commons CC BY-NC-SA 3.0 CZ (Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Česko). Pokud není u materiálů uvedeno výslovně jinak, je jejich autorem Daniel Tocháček
 3. Výše poplatku je podle §58 odst. 3 zákona o vysokých školách (poplatek za prodlouženou dobu studia) stanovena ve Statutu Univerzity Pardubice na 15 000,- Kč za každých dalších započatých šest měsíců studia
 4. Tag Archives: výuka informatiky Co bych změnila v kurikulu. Prošla jsem si RVP pro gymnázia v oblasti Informatika a informační a komunikační technologie. Nenapadá mě žádná zásadní oblast, která by tam nebyla zmíněna vůbec, ale zdá se mi, že jednotlivé cíle, výstupy a obsah učiva jsou oproti ostatním předmětům.
 5. Milí kolegovia, milí rodičia, vitajte na stránkach venovaných informatickej výchove na prvom stupni základnej školy. Ponúkame vám zbierku cvičení i jednoduchých rád pri výuke deti v jednotlivých ročníkoch podľa vyspelosti detí a ich zdatnosti v zmysle definície
 6. Základy informatiky.pdf Studenti naší školy získají zdarma Office 365 Education, včetně aplikací Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Microsoft Teams a dalších výukových nástrojů. Office 365 je dostupná sada účinných nástrojů vytvořených pro pedagogy a studenty a je dostupná z vašich oblíbených zařízení
 7. Tyto stránky podporují výuku informatiky a přípravu některých soutěží, které jsou na naší škole pořádány. V menu najdete: Cvičení k programům Word Excel PowerPoint Access Příklady na opakování Info k soutěžím Soutěž v orbě Prezentiáda Enersol Středoškolská odborná činnos

Office 365 je on-line služba firmy Microsoft založená na principu předplatného, která existuje ve větším množství licenčních variant. Office 365 Education poskytuje bezplatný e-mail, úložiště dokumentů a jejich online úpravy. Zaměstnanci a studenti mají k dispozici následující služby: elektronickou poštu doplněnou o kalendář a evidenci kontaktů či úkolů. Materiály k předmětu UA104 Didaktika informatiky I : Prezentace : Ve formátu PowerPoint : Zadání témat : Ve formátu MS-Word : Ve formátu PDF: Materiály k předmětu UA105 Didaktika informatiky II : Přednáška I : Prezentace : Ve formátu PDF : Přednáška II. V současné době narážíme spíš na blud informatika=explorer+word, a pokud máme velké štěstí, tak informatika=programování. Nicméně jeden z důvodů, proč se informatické myšlení v komunitě didaktiků a učitelů informatiky tak chytlo je právě to, že nezužuje na algoritmy Hodiny IKT jsou zaměřeny na rozšiřující látku hodin informatiky. Po dobu studia se žáci učí pracovat s rodinou programů Microsoft Office tj. MS Word, MS PowerPoint, MS Excel a MS Access, s programy pro grafické práce, střih hudby a videa základní pojmy z informatiky; Dovednostní test: základy psaní na klávesnici; základní dovednosti s textovým editorem Word (formát písma a odstavce, kopírování a vkládání textu, vkládání obrázků) vyhledávání požadovaných informací na internetu (mapy, jízdní řády, encyklopedie, atd.

Při výuce informatiky, ale i dalších předmětů na druhém stupni, používáme programy až na výjimky bezplatně dostupné na internetu. Kancelářský software. Používáme komerční kancelářský balík MS Offic, zejména programy MS Word, MS Excel a MS Powerpoint Nosit žákovské knížky a portfolia na hodiny informatiky je vaší povinností!!! ZÁŘÍ, ŘÍJEN. duben - MS WORD - grafické listy - práce s obrázky - zalomení textu, tabulky, vkládání, úpravy a práce s tabulkou. květen - MS WORD - práce a úprava tabulky doučování informatiky a výpočetní techniky pro studenty; výuka základů práce s počítačem pro každého; výuka programování a programovacích jazyků; řešení problémů s hardware i software; používání sady Microsoft Office (word, excel, powerpoint..) pomoc s vypracováním úkolů a projekt Kompletní specifikace produktu TS Výuka informatiky I (textové editory) - multi, porovnání cen, hodnocení a recenze TS Výuka informatiky I (textové editory) - mult TS Výuka informatiky I (ovládání textových editorů) - Terasoft. možnost instalovat jeden až tři kurzy (cvičení fungují pouze s nainstalovaným vlastním editorem) : Výuka MS Office Word 2003. Výuka MS Office Word 2000. Výuka OpenOffice.org Writer

informatika-výuk

Diskuzní fórum • Zobrazit téma - Informatika - rady, tipy

Do ZSV a zároveň Informatiky vypracuješ referát v textovém editoru (Word, WordPad). Pošleš na mailovou adresu. Téma : Armáda ČR, členství v Nato. Stačí na formát A4, včetně obrázků. J. Hadrav Zde naleznete mnoho odkazů z oblasti informatiky nebo stránky zaměřené matematickým směrem. Je zde uveden i seznam spřátelených webů. Odkazy. Archiv. Měl jsi tu dřív svůj oblíbený předmět nebo materiály a už nejsou zahrnuty ve výuce? Pak se mrkni do archivu, kde se archivuje vše i z předešlých škol

Úkoly, Úlohy, Pracovní Listy a Projekty Z Informatiky

 1. Úkol z Informatiky. Publikováno: 29. 4. 2020 Pro ty, kteří se nemohou dostat do Google Classroom. Dnes bude úkol velmi krátký, bude se jednat o zhodnocení toho, jak se vám líbí, když nechodíte do školy a učíte se doma, buď na základě zadané práce přes web školy či online přes Skype
 2. Pozor změna: Milí žáci, dnes, středa 18.9.2019, odpoledne došlo ke změně přihlašování do office365 (a nově funguje i do google účtu), @zspisnicka.onmicrosoft.com bylo zkráceno na @zspisnicka.cz Opravte si to prosím v ŽK na nalepeném štítku
 3. Orientace ve světě informatiky.Management Press, Praha, 1998, 391s.ISBN80-85943-58-1 Písek,S .Access 2003, Grada Publishing Praha, 2004, 122s. ISBN 80-247-0757-

Výuka informatiky na školách se mění, zaměří se na

Výuka informatiky na základních školách projde radikální změnou. Podle návrhu nového rámcového vzdělávacího programu se žáci budou méně učit pracovat s kancelářským softwarem a mnohem více se budou věnovat tzv. informačnímu myšlení. Měla by dostat prostor informatika jako vlastní předmět UTB je mladá a moderní univerzita, která vzdělává 9 500 studentů v humanitních, přírodovědeckých, technických, zdravotnických a uměleckých oborech

Výuka Informatiky - Texty - Cvicen

VÝUKA INFORMATIKY NA VYSOKÉ ŠKOLE HOTELOVÉ V PRAZE 8. 28 AULA, roč. 13, 01 / 2005 Z P R Á V Y a etické otázky internetu, platební systémy, budo-vání dodavatelskoodběratelských řetězců. Sezná-mí se s logickou a vizuální strukturou HTML TESTY DO INFORMATIKY Učebnice pro 5. třídy Učebnice pro 6. třídy Učebnice pro 6. a 7. třídy-GRAFIKA Učebnice pro 7. třídy Učebnice pro 8. třídy/1 Učebnice pro 8. třídy/2 Učebnice pro 9. třídy Učebnice Internet Učebnice Frontpage Učebnice Audio Učebnice Video Učebnice pro školení WORD Učebnice pro školení EXCE ekonomiky, informatiky, managementu, práva, sociologie, psychologie práce apod., což dává studiu na obou stupních (bakalářském i magisterském) široce strukturovaný charakter. 2 z 6 . Provozně ekonomická fakulta Mendelova zemědělská a lesnická univerzit Doučím účetnictví, matematiku a informatiku (Windows, Word, Excel, PowerPoint, Photoshop, HTML, CSS, PHP, MySQL) v rozsahu SOŠ. Na účetnictví mám rozsáhlé přípravy. Výuka pro studenty je možná od 250 Kč/h vč. DPH, pro firmy od 300 Kč/h bez DPH. Výuka probíhá PO - ČT od 8 h do 11 h a od 13 h do 20 h. Hodina = 60 min. Mám ŽL

UTI = Úvod do teoretické informatiky ELP = Elektronické publikování JA = Jazyk anglický 1. Předměty nezařazené v tomto rozvrhu: individuální domluva 2. Kolize v rozvrhu: I při nejlepší snaze může dojít u některých studentů ke kolizi v rozvrhu (souběh předmětů), těmto kolizím nelze zabránit Pokud jste již v Office365 osobně registrováni, lze jednotlivé účty přepínat. (Poznámka: tato služba neumožňuje (zatím) stažení nástrojů typu Word, Excel atp. na váš počítač, krom běžně dostupných programů typu OneDrive, OneNote, Skype atp.

Výuka Informatiky - Excel - Excel - Cvičen

2 Sestavila: RNDr. Eliška Ochodková, Ph.D. Fakulta elektrotechniky a informatiky VŠB - Technická univerzita Ostrav

Kapitola 3
 • Křídlatka invaze.
 • Designové vizitky.
 • Vítězslav jandák csfd.
 • Chemická kotva netuhne.
 • Kretinsky hotel.
 • Poslední dokumenty win10.
 • Plotové dílce plastové.
 • Chyby začínajících učitelů.
 • Meleagros.
 • Lg content store aplikace.
 • Funkce membrán.
 • Kontrola pih.
 • Bolest paternich trnu.
 • Látkování bazar.
 • Skladane makro photoshop.
 • Upíří deníky rodina původních.
 • Archanděl michael modlitba.
 • Teplovzdušné sušárny dřeva.
 • Půjčovna šatů chomutov.
 • Česká spořitelna pojištění odpovědnosti.
 • Mountain bike magazine.
 • Dance kostýmy.
 • Samolepky na zeď krajina.
 • Cviky s jednoručkami na záda.
 • Mitsubishi asx plzen.
 • Tvorba etiket zdarma.
 • Subwoofer zesilovač do auta.
 • Nejhnusnější lidi na světě.
 • Daruji kotě karlovy vary.
 • Kořeny jedle.
 • Piaggio zmrzlina.
 • Valdštejn vstupné.
 • Vikingské znaky a symboly.
 • Moruše červená prodej.
 • Změna barvy písma ikon na ploše windows 10.
 • Pánské kabáty blažek.
 • Kácení stromů v ochranném pásmu.
 • Zapojení generátoru.
 • Aas milovice.
 • Manželství pro a proti.
 • Alkaloidy eluc.